П'ятниця, 29.03.2024, 04:02
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Cвяті-покровителі | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
НОВИНИ [14]
Форма входу
Календар новин
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Друзі сайту
Наше опитування
Оцініть цей сайт
Всего ответов: 1241
Статистика

онлайн: 1
гостей: 1
користувачів: 0
СПРАВЖНЯ ЛЮБОВ ЧЕКАЄ
ЙОСИФ ПРЕКРАСНИЙ

В Старому Завіті одинадцятий син Якова і первісток його улюбленої дружини Рахилі (Бут 30:24). Будучи пізньою дитиною («сином старості»), Йосиф був особливо голублений своїм отцем, що збуджувало ревнощі в його братах. У них закралася думка убити його, а одяг принести батькові і сказати, що його розтерзав хижий звір. Але вирішили обійтися без пролиття братської крові - Йосифа кинули в безводний рів, знявши з нього нарядний хітон. Потім вони продали Йосифа за двадцять срібняків купцям, що проходили мимо, які відвезли його до Єгипту. Той факт, що Йосифа скинули в рів, а потім і підняли його звідти, трактується як прообраз положення в гріб і Воскресіння Ісуса Христа.

Купці продали Йосифа Потіфару, начальникові охоронців фараона, і той зробив його наглядачем в своєму будинку. Йосиф мав красиву зовнішність, тому його в будинку батька називали Йосифом Прекрасним. Дружина Потіфара обдарувала Йосифа своєю прихильністю і намагалася спокусити його, але Йосиф відкинув її домагання. Одного разу, коли вони були одні, вона зірвала з нього одяг, благаючи, щоб він був з нею. Йосиф вирвався так рішуче, що його одяг залишився у неї в руках. Коли прийшов Потіфар, вона помстилася за своє приниження, звинувативши Йосифа в тому, що він намагався оволодіти нею, і як доказ показала одяг. Йосиф негайно був кинутий в темницю.

 

Тут він успішно тлумачив сни головного виночерпія і головного хлібодара фараона, а згодом він був поставлений намісником фараона в Єгипті. Йосиф отримав почесне єгипетське ім'я Цафнафпанеах, і йому дали в дружини Асенефу, дочку геліопольского жерця Потіфера, яка народила йому двох синів, Манасію і Єфрема. Перед смертю Яків благословив двох синів Йосифа як своїх власних, і вони стали прародителями двох колін Ізраїлю. Йосиф помер у віці 110 років. Перед смертю він наклав на «синів Ізраїлю» клятву: йдучи з Єгипту, вони повинні узяти з собою прах Йосифа і поховати його в землі обітованій. Мойсей виконав цю обітницю під час виходу, і Йосиф був похоронений в Сихемі.

Пам'ять Йосифа Прекрасного вшановуємо у Великий Понеділок Страсного тижня, оспівуючи його такими словами: "Яків оплакував утрату Йосифа, а він достойно сидів на колісниці, шанований як цар. Бо він не піддався пристрастям єгиптянки і був за це прославлений Тим, Хто знає людські серця і дає нев'янучий вінець."

 

Преподобний МОЙСЕЙ УГРИН

 

Чернець Києво-Печерського монастиря. За походженням угорець. Разом зі своїми братами Юрієм та Єфремом був на службі у Св. кн. Бориса. Коли у 1015 році кн. Борис був вбитий, разом з ним вбили і його вірного служника, а братам, Мойсею та Єфремові, вдалося врятуватися. 1018 року під час походу на Київ польського короля Болеслава, спільника Святополка Окаянного, Мойсей Угрин попав у полон до якоїсь молодої заможної польки, яка у нього закохалася. Але він не захотів відповісти на її почуття, тому що вже прийняв рішення піти до монастиря і стати ченцем. Молода жінка почала знущатися з нього, і коли Угрин відмовився одружитися з нею, звеліла оскопити його. Через деякий час після народного повстання у Польщі, під час якого вона загинула, він знову став вільним і зміг повернутися в Україну. Наприкінці життя він пішов до прп. Антонія та прийняв чернецтво у Києво-Печерському монастирі. Припускають, що прп. Мойсей вмер бл. 1043 року ще за життя прп. Антонія. Мощі прп. Мойсея покояться у Києво-Печерському монастирі у Ближніх (Антонієвих) печерах. День пам'яті —  8 серпня (26 липня)  та 11 жовтня (28 вересня).

детальніше про преп. Мойсея читайте тут: http://truelovewaits.at.ua/publ/1-1-0-3

 


Преподобна ЙОСАФАТА


 


Михайлина Гордашевська народжена у Львові 20 листопада 1869. Її побожність виявлялася у спокійному, поважному характері, у добрих вчинках та помислах, у її християнському впливові на інших людей. Відомі випадки, коли дівчата-подруги, наслідуючи гідний приклад Михайлини, починали частіше відвідувати церкву й більше заглиблювалися в спілкування з Богом. Вдома у батьків Михайлини була служниця. Якось вона розповіла дівчині, що її намовляє до гріха сусідський хлопець. Михайлина лагідно порадила їй не зважати на його улесливі слова й домагання, і за жодних обставин не піддаватися гріхові, щоб не занапастити душу. Дівчина її послухала й чинила так, як та їй радила.


Михайлина Гордашевська стала співзасновницею та першою членкинею Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Під її керівництвом семеро перших послушниць розпочали свою духовну формацію. Вона започаткувала служіння в галузі освіти й охорони здоров'я та наглядала за відкриттям нових місій в Україні, Канаді, Бразилії.


Протягом свого короткого життя сестра Йосафата багато терпіла від нерозуміння, наклепів та честолюбства. 7 квітня 1919 р. вона померла у тяжких болях, спричинених туберкульозом кісток. У листопаді 1982 р. останки сестри Йосафати були перенесені до невеликої каплиці Сестер Служебниць у Римі. Сотні людей шукали її заступництва у своїх потребах. Сестри отримали численні свідчення про особливі ласки, отримані завдяки її заступництву. Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 р. у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі Івана Павла ІІ.


«Преподобна мати Йосафато, навчи нас, щоб за твоїм прикладом ми уповали тільки на Бога. Вислухай нашу молитву і благай Пресвяту Тройцю про ласку чистоти та стриманості, яку ми так гаряче і смиренно просимо.»



truelovewaits © 2024
при використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове